Synthomer Sokolov

Budka na ochoz komína byla nainstalována v prosinci 2016 na základě zjištění výskytu teritoriálního páru v letech 2015 a 2016. Hnízdění probíhá od roku 2017, kdy byla vyvedena dvě mláďata. Od roku 2018 každoročně pak tři mláďata. Sameček narozený zde v roce 2019 se v zimě 2020/2021 objevil u budky na komínu v Teplárně Plzeň. V roce 2020 byla mláďata při výstupu na komín za účelem kroužkování již příliš velká a dvě z nich z ochozu vyletěla. Následně jim Karel Makoň ze záchranné stanice DESOP Plzeň zajistil provizorní hnízdiště na střeše jednoho z objektů a prof. Ivan Literák samičku a samečka vybavil satelitní vysílačkou. Sameček uhynul po pár dnech od opuštění hnízdiště na sloupu vysokého napětí. Mladá samička přelétla až k Tušimicím, kde byla nalezena vyčerpaná v polním lesíku. Po rehabilitaci byla vypuštěna a zdržovala se na Mostecku a Chomutovsku. Byla nalezena uhynulá, příčinu úhynu se nepodařilo zjistit.