Sokol Servác z Dukovan schytal ránu brokovnicí. Přežil, ale létat už nebude.

V jaderné elektrárně Temelín se vylíhlo jedno mládě sokola, dostalo jméno Laura.

V průmyslových areálech mohou najít domov i další druhy ohrožených ptáků, nejen sokoli. V JE Temelín jim instalovali budky.

Na komín teplárny Ško-Energo se po dvou letech vrátili sokoli.

V rámci celé republiky přišlo na svět 33 sokolích slečen či kluků z komínů skupiny ČEZ, což je historický rekord.

Po dvou letech hnízdění se dočkali sokolích mláďat i v Temelíně

Již můžete sledovat v přímém přenosu hnízdění sokolů, například v Litvínovské chemičce.

První vejce je na komíně AGC Teplice. Sezónu po vyčištění budek zahájili i sokoli.

První větší sokolí misi má za sebou Václav Beran, konkrétně do jaderné elektrárny Temelín, kde vyčistil sokolí budku a nainstaloval fotopast.

V soutěži Czech Press Photo uspěla novinářská fotografie Michala Turka zachycující sokoly na komíně ORLEN Unipetrol.

Přednáška v angličtině o sokolech od Václava Berana na Youtube

Do světa se z lokalit skupiny ČEZ letos rozletělo 19 sokolích juniorů či juniorek.

Letošní rok se sokolům v areálech skupiny ORLEN Unipetrol dařilo, na čtyřech komínech se vylíhlo 10 mláďat.

Souboj o budky na komínech Jaderné elektrárny Dukovany, který sváděly hned dva vzácné druhy, má svého vítěze.

Do budky v areálu elektrárny se i letos nastěhoval sokolí páreček

Pracovní listy pro žáky ZŠ i se soutěží

I přes chladné jaro záběry z webkamery už ukázaly mláďata na komíně Vráto v Českých Budějovicích.

Hnízdní sezóna pro sokoly právě začíná. Část sokolích slečen už zasedla na vejce.

V Počeradech se stěhovala jedna sokolí budka, na všechny čekalo překvapení.

Na nejvyšší komín v republice lezecký tým elektrárenských hasičů dopravil stelivo do budek.

Lepší „bydlení“ mají nyní sokoli na ochozu komína bývalé výtopny v Proboštově.

Letos poprvé zahnízdili sokoli stěhovaví v instalované budce na komíně jaderné elektrárny Dukovany.