Soki má rád přírodu

Sokol SOKI je maskotem ŠKO-ENERGO již řadu let. „Soki má rád přírodu“ je název pracovních listů, které ve ŠKO-ENERGO připravili ve spolupráci s ochránci přírody ze ZO ČSOP Klenice. V pracovních listech se naučnou a zábavnou formou mohou dozvědět žáci prvního stupně základních škol spoustu důležitých informací ze života sokolů stěhovavých a ještě vyhrát hezké ceny. Pracovní listy byly vydány při příležitosti Dne Země, jehož cílem je podpora ochrany životního prostředí. A na téma ochrany dravců by se nemělo zapomínat.

Sokolí pár přivedl na svět mláďata v budce na komíně ŠKO-ENERGO v Mladé Boleslavi poprvé v roce 2015. Od té doby mapují život sokolů, kterých se na mladoboleslavském komíně narodilo už celkem 21.

Pracovní listy i s pravidly soutěže jsou ke stažení na stránce ŠKO-ENERGO.