Ke stažení

V této sekci najdete ke stažení naše publikace či materiály týkající se sokola stěhovavého: odborné články, brožury, letáky, materiály pro učitele/děti.

Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) / J.Vrána a V.Beran / článek v češtině / Zpravodaj SOVDS 2022, 19 / pdf

Sokoli nehledají „poklad na stříbrném Labi“, ale trochu klidu / V. Beran / článek v češtině / Ptačí svět 2022, 4 / pdf

Návrat sokola stěhovavého - úspěch ochrany přírody, nebo důsledek samovolného vývoje? / V. Hlaváč a V. Beran / článek v češtině / Ochrana přírody 2011,1 / pdf (2 MB)

Population trends and diversification of breeding habitats of Peregrine Falcon (Falcon peregrinus) in the Czech Republic since 1990 / V. Beran, J. Vrána a D. Horal / článek v angličtině / Ornis Hungarica 2018: 26, 2 / pdf (6,3 MB)